en / cz / pl / de / it / fr / ru /

Mražené bobule

Nabízíme jahody sklízíme v nejvhodnějším stupni zralosti, aby si udrželi svou barvu, chuť a vitamíny. Všechny naše bobule důkladně čistíme pomocí moderní technologické linky založené na fotobuňkách. Technologie individuálního zmrazování šokem (IQF) chrání nejen barvu, vůni a strukturu plodů, ale i jejich užitečné vlastnosti.

  • Borůvky (Vaccinium Myrtillus). Modročerné bobule borůvek jsou zdrojem užitečných látek. Tato bobule je bohatá kyselinou askorbovou, retinolem, tokoferolem, vitamíny skupin PP a B. Kromě toho borůvky mají jine mikroelementy: mangan, chrom, zinek, síra, vápník, hořčík, draslík, sodík a fosfor.
  • Brusinka (Vaccinium Vitis Idea). Brusinka obsahuje vitaminy A, B, C a E. Kromě toho brusinky mají jine mikroelementy: železo, hořčík, zinek, draslík, fosfor, mangan a měď.
  • Klikva (Oxycoccus). Klikva je bohatá na pektin. Množstvím vitamínu C, tato bobule může konkurovat s citrusovými plody. Brusinky obsahují také vitamín E, vitamíny skupiny B (1, 2, 3, 5, 6, 9), vitamín K1 – fylochinon. Minerální složení obsahuje draslík, fosfor, vápník a další prvky potřebné pro živé organismy – sodík, hořčík, měď, mangan, železo, molybden, jod a zinek.
  • Rakytník (Hippóphaë). Rakytník je bohatý na provitamín A, vitamíny B, C, E a K. Bobule rakytníku se skládají z kyseliny jablečné a vinné, třísloviny, bóru, železa, mědi, zinku, manganu, draslíku, vápníku.
  • Ostružiník moruška (Rubus chamaemorus). Bobule s dobrým vkusem používají se v různých podobách (čerstvé, ve formě džemu, džusu, povidla, kompoty). Ostružiník moruška je zdrojem užitečných látek; tak, vitamín C v ostružiníku morušce je 4krát více než u pomerančů.

Zrale bobule obsahuji cukr (6%), bílkoviny (0,8%), vlákniny (3,8%), organické kyseliny: jablková, citronová (0,8%); vitaminy C (30-200 mg), B (0,02 mg), PP (0,15%), A; Minerální látky: hodně draslíku, fosforu, železa, kobaltu, anthocyaninů, taninů a pektinových látek.

Zde si můžete stáhnout specifikaci kliknutím na následující odkaz
Specifikace rakytník (hippophae rbamnoicles) třída 1
Brusinka (Vaccinium vitis-idaea) třída 1
Specifikace mražené borůvky třídy A